• Piec MPM stalowy na drewno 10 kW

Symbol: 15083811219
6499.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 13
DPD 13
DPD Pickup 13
Dostępność 9 szt.
Waga 200 kg

Zamówienie telefoniczne: 508334200

Zostaw telefon
image

Piec zasypowy/tradycyjny zgazowujący drewno MPM Wood Plus 10 kW z oddymianiem komory zasypowej

Kocioł MPM Wood Plus jest urządzeniem o nowoczesnej konstrukcji, przystosowanym do spalania paliw stałych (polana drzewa liściastego – buk lub brzoza), zgazowującym paliwo. Kocioł zgazowujący posiada budowę, która ma wyszczególnione osobne komory, w jednej zachodzi proces odgazowania paliwa (produkcja gazu palnego), w drugiej - ceramicznej, następuje spalanie gazów. Kocioł zgazowujący paliwo powinien pracować w połączeniu ze zbiornikiem buforowym. Minimalna objętość zbiornika buforowego została podana w Karcie produktu zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (UE) nr 2015/1189. Kocioł MPM Wood Plus wykonany jest z atestowanych blach kotłowych stalowych gat. P265GH o konstrukcji spawanej. Posiada dużą komorę załadowczą zapobiegającą zawieszaniu się opału, ruszt żeliwny, palnik metalowo-ceramiczny i wymiennik o pionowym układzie kanałów spalinowych. Wyposażony jest również w przełącznik ciągu ułatwiający rozpalanie i szybsze przejście przez tzw. punkt rosy. Do komory spalania i dyszy ceramicznej doprowadzone jest powietrze z możliwością regulacji zarówno powietrza pierwotnego oraz wtórnego. Palnik składa się z przegrody metalowej z doprowadzonym powietrzem wtórnym nr 1, powietrze to odpowiada za dostarczenie tlenu do spalania, oraz zawirowywacza z wyłożeniami ceramicznymi, stanowiącymi integralną część palnika. Do zawirowywacza doprowadzone jest powietrze wtórne nr 2 z wlotami o przekrojach okrągłych.

Kocioł MPM Wood Plus wyposażony jest w wygodne, duże drzwiczki załadowcze, w przedniej części posiada również drzwiczki rozpalania i popielnikowe. Innowacje stanowi wprowadzenie systemu oddymiania komory załadowczej, kanału oddymiającego kotła zgazowującego oraz metody wymuszania ciągu spalin zgazowanych, który zapobiegaj wydostaniu się dymu do pomieszczenia kotłowni podczas dokładania opału. W części górnej kotła, pod klapą obudowy, umiejscowiona jest wyczystka dająca dostęp do wszystkich kanałów wymiennika ciepła oraz dyszy ceramicznej. W wyczystce górnej znajduje się wizjer płomienia. W obydwu bocznych ścianach kotła znajduje się wyczystka, służąca do usuwania zanieczyszczeń powstałych w procesie spalania. Kocioł w wersji standardowej przystosowany jest do pracy z wykorzystaniem naturalnego ciągu powietrza, regulowanego przy użyciu mechanicznego miarkownika ciągu. W górnej części kotła znajduje się mufa miarkownika ciągu, zaworu bezpieczeństwa oraz termometr. W tylnej ścianie umiejscowiona jest mufa wody zasilającej i powrotnej, mufa zaworu termostatycznego DBV oraz mufa zaworu spustowego. Gorące spaliny oddają swoje ciepło, przechodząc przez stalowy wymiennik ciepła stanowiący system pionowych kanałów konwekcyjnych, gdzie ulegają schłodzeniu. Ochłodzone spaliny opuszczają kocioł przez stalowy czopuch, połączony z przewodem kominowym znajdujący się w tylnej części kotła. Wymiennik ciepła w całości izolowany jest wełną mineralną o grubości 40 mm.

image

Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o wygodzie użytkownika, wyposażony w dużą komorę załadunkową umożliwia osiągnięcie długiego czasu spalania z pe n moc /pracy na jednym załadunku. Do budowy używane są atestowane materiały co sprawia, że konstrukcja kotła jest solidna i wytrzymała, to gwarancja stabilnej pracy przez wiele lat.

Ekologia i ekonomia

Zastosowane rozwiązania i konstrukcja, chronione zgłoszeniem patentowym nr P.437844 oraz P.444656,  przyczyniają się do dużych oszczędności paliwa, a także ochrony środowiska. Dzięki wykorzystanej technologii kocioł spełnia wymagania 5 klasy wg normy PN-EN 303-5:2021 oraz posiada certyfikat ekoprojektu.

Czyste spalanie = Czyste Powietrze

Ceramiczna komora spalania umożliwia praktycznie całkowite spalanie przy minimalnej emisji substancji szkodliwych, zwiększa sprawność  oraz zmniejsza zużycie paliwa. Efektem jest mniejsza ilość popiołu i trudnych do usunięcia osadów. Dzięki temu rozwiązaniu obsługa kotła staje się prostsza i nie wymaga tak częstego czyszczenia.

Kanał oddymiający komorę załadowczą

Czy podczas dokładania opału do kotła wydobywa się dym? Mamy na to sposób! Kocioł MPM Wood Plus, wyposażony  w automatyczny system oddymiający komorę załadowczą, który nie zaburza procesu spalania w kotle. Dodatkowo,  dzięki temu rozwiązaniu dokładanie opału do kotła będzie bardziej komfortowe i bezpieczne.

image
image
image
image
Stan Nowy
Kod producenta DS WOOD PLUS 10
Marka MPM
Typ Dolnego spalania (2)
Zakres klas efektywności energetycznej A+++ - G
Klasa efektywności energetycznej A+ (2)
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 200
Moc 10
Materiał stalowy
Rodzaj paliwa drewno
Klasa kotła 5/ecodesign
Informacje dodatkowe dopuszczalna praca w układzie zamkniętym
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie